Mediacja z sąsiadem

Takich relacji, jakie mieli ze sobą Pat i Mat w czeskim serialu animowanym „Sąsiedzi” można tylko pozazdrościć. W rzeczywistości nie zawsze sąsiedzi  wspólnie stawiają czoła problemom. Problemy raczej ich dzielą niż łączą. Stają się źródłem konfliktów, które utrudniają im życie.

Sąsiada się nie wybiera, a jednak trzeba obok niego żyć. Uzgadniać własne przedsięwzięcia, naprawiać wyrządzone szkody, niejednokrotnie iść na kompromis. Utrzymywać pozytywne relacje z zupełnie obcą, często nieprzyjazną nam osobą. Zbyt trudne?

Sąsiad uważa, że inwestycja, którą chcesz zrealizować jest dla niego niekorzystna i nie chce się na nią zgodzić? Nie potrafi właściwie użytkować wspólnej własności? Niewłaściwie zachowuje się i zakłóca spokój? Jest uciążliwy i nie ma już na niego rady?

Dzięki mediacji sąsiedzkiej można rozwiązać konflikty, które z pozoru są nie do rozwiązania. Nawet jeśli sprawy gromadziły się od lat, nigdy nie jest za późno, by teraz im sprostać. Ustalić reguły i granice, które nie będą przekraczane. W spokojnej atmosferze i bez zbędnych osób wspólnie zadecydować o losach sąsiedzkiej relacji. Zaspokoić interesy obydwu stron, lepiej się zrozumieć i wpłynąć na przyszłe relacje. Na spokój, który pozwoli mieszkać w większej swobodzie i bezpieczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>