Międzynarodowy Dzień Mediacji

To już tradycja, że w trzeci czwartek października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. Z tej okazji mieszkańcy Poznania i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji z mediatorami Polskiego Centrum Mediacji.

W Polsce sądowe postępowanie w sprawie cywilnej średnio trwa 540 dni. Postępowanie mediacyjne – tylko 42 dni. Nie bez znaczenia są również koszty mediacji, które są niższe niż koszty postepowania sądowego. W mediacji to strony decydują o wyniku sporu. Jeśli dojdzie do ugody – obie strony są usatysfakcjonowane wynikiem sprawy. Nie ma, tak jak w sądzie, wygranych i przegranych. Mogą być jedynie wygrani.
Kiedy można skorzystać z mediacji? Właściwie każdy konflikt nadaje się do mediacji. Spory rodzinne, oświatowe, podział majątku przy rozwodzie, konflikty między podmiotami gospodarczymi czy też pracodawcą a pracownikiem. Przykładowo otrzymanie spadku lub darowizny może być źródłem konfliktu rodzinnego. Pod wpływem silnych emocji i poczucia krzywdy, można zniszczyć panujące wcześniej relacje w rodzinie. Z pomocą bezstronnego mediatora, który podczas spotkań będzie łagodził powstające napięcia, pomagał we wzajemnym zrozumieniu problemu i wypracowaniu kompromisu można doprowadzić do ugodowego i satysfakcjonującego wszystkie strony konfliktu rozwiązania.
Na świecie mediacje są z powodzeniem praktykowane i znane od wielu lat. W Stanach Zjednoczonych ponad 95 procent spraw cywilnych rozwiązywanych jest za pomocą alternatywnych metod rozwiązywania sporów, m.in. mediacji. W Polsce, choć mediacje nie są tak bardzo popularne, coraz więcej osób się na nie decyduje. W związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji Poznański Oddział Polskiego Centrum Mediacji przygotował
bezpłatne konsultacje dotyczące mediacji dla mieszkańców Poznania i okolic:

  • Sąd Okręgowy Al. Marcinkowskiego 32 w Poznaniu

18 X, g. 8.30 – 15.00

  • Ośrodek Mediacyjny PCM przy ul. Szamotulskiej 40/1 w Poznaniu:

18 X, g. 18.00 – 20.00 – SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>