Ogólnopolska konferencja nt. zarządzania konfliktem

konferencja konfliktSocjoterapeutyczne aspekty zarządzania sytuacją konfliktową w wymiarze jednostkowym i społecznym – to tytuł ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się 4 kwietnia w Domu Studenckim Jowita UAM w Poznaniu, przy ul. Zwierzynieckiej 7, w godz. 9.45 – 17.30. Organizatorem spotkania jest Wydział Nauk Społecznych, Instytut Socjologii UAM w Poznaniu.

Patronem  konferencji zostało Polskie Centrum Mediacji o. w Poznaniu. Honorowy patronat nad konferencją objął Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki. Szczegółowy program konferencji dostępny jest pod linkiem: http://konflikt-konferencja2014.blog.pl/

W tematyce konferencji przewidziano omówienie zagadnień dotyczących profilaktyki konfliktów i sporów, zarządzania sytuacją konfliktową, jej diagnozowania, analizowania, rozwiązywania a także efektów tych przedsięwzięć dla jednostek, ich grup, środowisk oraz całego społeczeństwa. Nie bez znaczenia jest perspektywa, w której usytuowany jest konflikt w problematyce konferencji, analizowany w kontekście jego konstruktywnego potencjału oraz funkcjonalności wobec relacji społecznych i społecznego ładu, stanowiąc tym samym osnowę zainteresowania nie tylko dla  przedstawicieli dyscyplin takich jak socjologia, pedagogika, psychologia, nauki o prawie, nauki o zarządzaniu, ale także praktyków: pracowników socjalnych, terapeutów, mediatorów, negocjatorów, adwokatów, prokuratorów, sędziów, menadżerów i innych.

Podczas konferencji planowane są otwarte wykłady, warsztaty i sesje seminaryjne, w których uczestnicy będą mogli wspólnie dzielić się doświadczeniem, zdobywać wiedzę a także kształcić swoje umiejętności i kompetencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>